Személygépkocsi (B kategória)

Vállalási feltételek és tanulótájékoztató "B" kategóriás tanulók részére

1.      Képzőszerv neve: Németh László Motoros és Autósiskola

2.      A cég formája: egyéni vállalkozás

3.      Az iskolavezető neve: Németh László

4.      Az ügyfélfogadó helyiség címe: 7020 Dunaföldvár Vörösmarty u. 8.

Az ügyfélfogadás időpontja:Kedd, Csütörtök  16:00-20:00 óráig

6.     A tanfolyamra való felvétel módja: személyesen vagy telefonon történő jelentkezés.

·         17. életévét betöltötte, vagy annál 6 hónappal fiatalabb,

·         alapfokú iskolai végzettségéről nyilatkozik, hogy elvégezte, és az erről szóló bizonyítványát a képzőszerv megbízottjának - fénymásolat készítése céljából - átadta,

·         orvosi alkalmasságot igazoló okirat első példányát leadta,

·       Elméleti tantárgyak (és óraszámai): közlekedési ismeretek (20 óra), vezetéselmélet (6 óra), szerkezeti és ellenőrzési ismeretek (2 óra). Az elméleti oktatások általában hétvégén vannak megtartva. Oktatási alkalom: 4×45 perc tanórát tartalmaz.

·         Gyakorlati oktatás (és óraszámai): alapoktatás (9 óra), városi vezetés (14 óra), országúti vezetés (4 óra), éjszakai vezetés (2 óra), vizsga (1 óra).

·         A forgalmi vizsgára bocsátás feltétele, hogy a tanuló a gyakorlati oktatás során minimum 29 órát vezessen, és ez idő alatt legalább 580 km-t tegyen meg.

10.  A tanuló gépkocsik típusai:

·         Opel Astra (benzin üzemű)

·         Elsősegély-nyújtás oktatás díja+vizsga díj: 18500- Ft.

·         A gyakorlati oktatás óradíja: 5200- Ft.

·         A gyakorlati oktatás pótórájának óradíja: 5200- Ft.

16.  A szükség szerinti pótórákra a gyakorlati oktató tesz javaslatot, melynek díját a képzőszerv pénztárában kell befizetni, vagy utalni is lehet az alábbi számlára:                    OTP  11773535 - 00262550        Ennek díja óránként: 5200,- Ft.

17.  A képzési engedélyt kiadó hatóság megnevezése: Fejér Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelősége

·A vizsgaigazolás átvételéhez a tanulónak igazolnia kell, hogy elvégezte a 8 osztályt. Ezt a dokumentum bemutatásával igazolnia kell. Célszerű a tanfolyam alatt ezt megtenni. Akinek ez az első jogosítványa lesz az elsősegély tanfolyamot igazoló kártyát is be kell mutatnia. Valamennyi sikeres vizsga elvégzését követően, három munkanap elteltével a Kormányhivatal Közlekedési Felügyelősége a vizsgázó, vagy valamely családtagja részére átadja a vizsgaigazolást, meghatalmazással.