Statisztika

A közúti járművezetők és közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának általános szabályairól szóló 179/2011. (IX. 2.) kormányrendelet előírásának megfelelően statisztikai mutatók segítik majd a tanulókat a színvonalas autósiskolák kiválasztásában. A Nemzeti Közlekedési Hatóság rendszeresen közzéteszi honlapján (www.nkh.gov.hu) az elmúlt időszakra (negyedévekre) vonatkozó, a minőségi képzés szempontjából fontos statisztikai mutatókat, amelyeket köteles az iskola is feltüntetni saját weboldalán. Reméljük, hogy az alábbiakban látható mutatóink segítséget nyújtanak abban, hogy leendő tanulóink minket válasszanak:

Átlagos Képzési Óraszám (ÁKÓ)

Százalékos arányban határozza meg, hogy a kötelező óraszámokon túl összesen hány tanóra szükséges átlagosan az adott intézménynél a forgalmi vizsga sikeres elvégzéséhez.

Átlagos Képzési Óraszám (ÁKÓ) 2018.I-II. negyedév
 "AM" kategória

"A1", "A2", "A" kategória összesítve  "B" kategória

I.negyedév
II. negyedévI.negyedévII. negyedévI.negyedévII. negyedév
 0%  0% 00%  %

Vizsga Sikerességi Mutató (VSM)

Százalékos mértékben mutatja a képző szerv által lejelentett vizsgák számához képest a sikeres vizsgák számát.

Vizsga Sikerességi Mutató (VSM) 2017.III-IV. negyedév
    "AM" kategória     "A1", "A2", "A" kategória összesítve
     "B" kategória
 I. negyedév  II. negyedévI. negyedév  II. negyedévI. negyedév  II. negyedév
 Elm. Forg. Elm. Forg. Elm. Forg. Elm. Forg. Elm. Forg. Elm. Forg.

-%

%%%

Képzési Költség (KK)

A Képzési Költség nem más, mint az adott járműkategóriában, az utolsó negyedévben az Autósiskolában végezett tanulók által a képzés teljes időtartama alatt befizetett minden költség (elméleti és gyakorlati tandíjak valamint vizsgadíjak) számtani átlaga egy főre lebontva.

Képzési költség (KK)
 "AM" kat "A1" kat "A2" kat "A" kat "B" kat