Motorkerékpár A kategória az "A1" megszerzését követő 2 éven belül

Vállalási feltételek és tanulótájékoztató "A" kategóriás tanulók részére, az "A1" kategória megszerzését követő 2 éven belül

1. Képzőszerv neve: Németh László Motoros és Autósiskola

2. A cég formája: egyéni vállalkozás

3. Az iskolavezető neve: Németh László

4. Az ügyfélfogadó helyiség címe: 7020 Dunaföldvár Vörösmarty u. 8.

5. Telephelyeink nincsenek.

6. A tanfolyamra való felvétel módja: személyesen vagy telefonon történő jelentkezés.

7. PÁV vizsgálat nem szükséges.

8. A tanfolyamra történő felvétel feltételei:

• 24. életévét betöltötte, vagy annál 6 hónappal fiatalabb,

• alapfokú iskolai végzettségéről nyilatkozik hogy elvégezte, és az erről szóló bizonyítványát a képzőszerv megbízottjának - fénymásolat készítése céljából - átadta,

• a már meglévő "A1" kategóriás vezetői engedélyét a képzőszerv megbízottjának - fénymásolat készítése céljából - átadta,

• valamint a tanuló meghatalmazza a képzőszervet adatainak kezelésére, a tanfolyam- és vizsgaügyintézés során.

9. A tanfolyam tantárgyai:

• Gyakorlati oktatás (és óraszámai): alapoktatás (6 óra), városi vezetés (8 óra), országúti vezetés (2 óra), vizsga (1 óra).

A forgalmi vizsgára bocsátás feltétele, hogy a tanuló a gyakorlati oktatás során minimum 16 órát vezessen, és ez idő alatt legalább 240 km-t tegyen meg.

10. A tanuló motorkerékpár típusa:

• Honda Hornet 600

11. A gyakorlati foglalkozásról hiányozni nem lehet.

12. Tanfolyami és vizsgadíjak:

• A gyakorlati oktatás díja(17X4600): 78200- Ft.

• A gyakorlati oktatás pótórájának óradíja: 4600- Ft.

• Járműkezelési vizsga díja: 4.700- Ft.

• Forgalmi vizsga díja: 11.000- Ft.

13. Mentességek:

14. Amennyiben a tanuló más képzőszervnél kívánja tovább folytatni a tanulmányait, tanuló áthelyező lapot kell kitöltenie három példányban, amelyet a képzőszerv az esetleges hátralékok rendezését követően hagy jóvá. Az igénybe nem vett vizsgadíj illetve szolgáltatás díját a képzőszerv a tanuló szerződésben foglaltak szerint visszafizeti.

15. Gyakorlati oktatás helye: Dunaújváros belterülete és környéke.

16.   A szükség szerinti pótórákra a gyakorlati oktató tesz javaslatot, melynek díját a képzőszerv pénztárában kell befizetni, vagy utalni is lehet az alábbi számlára:                 OTP  11773535 - 00262550 Ennek díja óránként: 4600- Ft.

17. A képzési engedélyt kiadó hatóság megnevezése: Fejér Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelősége

18. A vizsgázó jogai és kötelezettségei:

• A vizsgázónak a vizsgán pontosan, az előírt okmányok birtokában, az erkölcsi normáknak, az évszaknak és a járművezetésnek megfelelő öltözetben kell megjelennie.

• A vizsgázónak a 10 percen túl történő késés esetén a vizsgadíj megfizetésével új vizsgaidőpontot kell kérnie.

19. Vizsgadíjak:

• Járműkezelési vizsga díja: 4.700- Ft.

• Forgalmi vizsga díja: 11.000- Ft.

Ezek befizetése a képzőszerv pénztárában történik meg, a tanfolyami beiratkozással egyidejűleg,vagy utalni is lehet az alábbi számlára:                                                    OTP  11773535 - 00262550

20. A vezetői engedély átvételével kapcsolatos előírások:

• Valamennyi sikeres vizsga elvégzését követően, három munkanap elteltével a Kormányhivatal Közlekedési Felügyelősége a vizsgázó, vagy valamely családtagja részére átadja a vizsgaigazolást, meghatalmazással.